Варіанти прибудинкової дренажної системи

Якісна дренажна система навколо будинку може бути виконана в декількох варіантах:

1. Засипний дренаж. У зазначених місцях викопуються траншеї, які потім заповнюються щебенем, гравієм, бутовими камінням. Зверху засипка покривається шаром дернової землі. Засипний дренаж простий у виготовленні і довговічний. Для запобігання замулювання його вмісту в траншеях бажано прокласти шар геотекстилю. Як недолік можна відзначити невелику пропускну здатність каналів і неможливість чистки у разі засмічення..
drenazhnaya-sistema-vokrug-doma-3 копия
2. Відкритий дренаж. Для його виготовлення прокапываются відкриті траншеї півметрової глибини, по яких стікає зібрана вода. Однак земляні стінки таких траншей швидко руйнуються, якщо залишати їх в первозданному вигляді. Тому в траншеї прокладаються лотки з різних матеріалів, що закриваються зверху гратами.
3. Закритий дренаж. Це найбільш складний і трудомісткий вид дренажу. У викопані траншеї засипається гравій, на який укладаються з ухилом перфоровані труби. Зверху них знову йде гравій, а завершує конструкцію ґрунтовий шар.
drenazhnaya-sistema-vokrug-doma-4 копия

    Особливості різних систем дренажу фундаменту

Вибір певного виду дренажу залежить від наявності заглиблених приміщень, глибини знаходження грунтових вод, складу грунту на ділянці і самого рельєфу ділянки. Розглянемо, якими особливостями володіє пристрій дренажу навколо будинку.

drenazh_fundamenta-img_539216

  • Пристінний дренаж.

Його наявність вважається необхідним, якщо будова обладнано цокольним поверхом чи підвальним приміщенням. Як правило, виготовляється такий дренаж безпосередньо після виготовлення і застигання фундаменту. Якщо робота на цьому етапі не була проведена, то траншеї біля фундаменту викопуються заново, по периметру всього будинку. У траншеї прокладаються дрени, а на вигинах траншей, на стиках дрен, монтуються оглядові колодязі або вертикальні труби. Всі дрени мають ухил, що забезпечує самоплив потрапила у них води по напрямку до колекторному криниці.

drenazhnaya-sistema-vokrug-doma-5 (1) копия

 

  • Кільцевій (траншейний) дренаж.

Якщо в будинку немає заглиблених приміщень, то доцільно облаштувати кільцевий дренаж навколо фундаменту руками. Від будинку він знаходиться на відстані 5-8 м і являє собою траншею з прокладеними в неї дренувальними трубами. Захист перфорованих труб від засмічення забезпечують захисний шар щебеню і геотекстиль. По кутах системи розміщуються оглядові колодязі, призначені для профілактичних оглядів труб і їх чищення. Труби мають ухил близько 2 градусів у бік водозбірника.

1378446116 копия

 

Далі проводяться наступні роботи: дно траншей вистилається шаром піску, а потім геотекстилем, краї якого загортаються на їх стінки; на геотекстиль засипається щебінь  та викладаються дренажні труби . Діаметр труб бажано застосовувати не менше 10 см. Бажано всі труби попередньо обернути шаром геотекстилю, який запобіжить їх засмічення; на поворотах труб монтуються оглядові колодязі, що закриваються знімними кришками. Такі ж колодязі повинні встановлюватися на довгих прямих ділянках, з кроком 12 м;

drenazhnaya-sistema-vokrug-doma-10

 

 Схема поєднання поверхневого водовідводу з загальним дренажем ділянки.

on1PY1oN