Альпійська гірка своїми руками

Спробуємо поетапно вирішити завдання, як побудувати альпійську гірку.
5962ba04955a51b3e71cca1fa050082f

Основні правила облаштування альпійської гірки

Професійними дизайнерами давно розроблені типові схеми облаштування альпійської гірки, що враховують усі найменші нюанси, пов’язані з її розташуванням і бажанням посадити певні рослини:

Якщо альпінарій розташований в центрі ділянки, його можна розглядати з усіх боків, то його форма повинна нагадувати пірамідку з найвищою точкою у центрі композиції. Не обов’язково така конструкція має однакові сторони і верхню точку в середині альпінарію. Чим менше витримана симетрія – тим цікавіше виходить композиція;

Альпінарій на схилі може бути однорівневим, паралельним поверхні схилу, так і багаторівневим, зменшує висоту елементів та рослин з більш дальньої точки вниз;

alpijskaja_gorka6

Далі позначимо контур підошви (основи) гірки і знімемо верхній родючий шар грунту. Він згодиться нам надалі, єдина умова – ніяких бур’янів, інакше незабаром на гірці з’являться зайві рослини. Тепер ми маємо неглибокий котлован (трохи більше 30 см).

Зараз також слід потурбуватися про дренаж, пам’ятаючи, що гірські рослини (і не лише) не люблять застою води. Для нижнього шару дренажу підійде дрібний гравій або бита цеглина (також радять використати будівельне сміття, але це некращий варіант), далі шар піску близько 5 см, і згори усе це закривається грунтом. До речі, якщо ділянку для гірки ви вибрали на схилі і грунт там не занадто щільний, то дренаж може не знадобитися.

55800

Основне будівництво.
Цей етап самий творчий, але в той же час фізично дуже важкий. Необхідно перенести і розмістити камені, спорудити ядро гірки. З усіх каменів треба вибрати найбільший і великий камінь, бажано з красивою (зламаною) поверхнею, він стане головним в нижньому ряду. Камінь має бути стійкий, можна підсипати гравій і грунт, щоб він не гойдався. Традиційно укладається непарна кількість ярусів, кожен зяких пересипається вологим грунтом. Грунт має бути добре утрамбований, щоб не виникло повітряних кишень.
При укладанні каменів не дотримуймесь симетрії (у природі вона зустрічається рідко), деякі камені можна групувати щільніше, між іншими залишити відстань для посадки рослин. Заздалегідь визначите для себе опорні камені, ущільнить по можливості закріпить їх, на них ви вставатимете, доглядаючи за рослинами.

 

alpijskaja_gorka10-650x341

Вибір каменів для альпійської гірки.

Ще одна помилка – великі округлі валуни. По логіці їм немісце в гірському пейзажі, за винятком випадків, коли впейзажі є присутньою вода (адже саме вона надає каменям такої форми). Так що, якщо ваша альпійська гірка не є сусідами з водоймою, то вибирати краще зламану фактуру. Камені мають бути схожі по структурі, цвіту і так далі.
Оптимальними для альпійської гірки є вапняк, піщаник, граніт, сланець, туф. Вистачає одной-двух порід.

Вибираємо рослинність і квіти

При виборі рослин для ділянки у вигляді альпійської гірки слід звертати увагу на такі нюанси:

  • насадження повинні рости цілий рік і відповідати кліматичним умовам місцевості, щоб доглядати за ними не було проблематично;
  • важливо сформувати гармонію композиції рослин і дотримати їх баланс щодо виду каменів;
  • бажано вибирати низькорослі види рослинності;
  • розташування гірки на південній стороні території передбачає вибір кольорів і кущів, стійких до посухи, для гірки на східній або північній стороні ділянки розміщують рослини, які люблять вологу і тінь.

Для облаштування найбільш підійдуть туї та ялини, вони доставлять ділянці привабливості протягом цілого року.
Альпійська гірка увазі цілорічне цвітіння, неодмінно враховуйте сезонність рослин:4fdd0c

  •  весняний період — цибулинні рослини;
  •  річний — велика частина наявних кольорів;
  •  осінній період — пізньоцвіт;
  •  зимовий — різновиду хвойних дерев.

Не забувайте прополювати грунт від бур’янів, щоб вони не засмічували ділянку і не заважали росту рослин.

Рослинні насадження повинні розміщуватися правильно: на задньому фоні розташовують хвойні карликові дерева, на передньому плані слід посадити низькорослі оригінальні квіти.